GoC@FAIS’17 na Wydziale FAIS

Zapraszamy na GoC@FAIS’17: Machine Learning - Technology, Business, Society - trzecią edycję interdyscyplinarnej konferencji organizowanej przez Garaż Złożoności. Konferencje poświęcone są najnowszym trendom naukowym i technologicznym o dużym znaczeniu społecznym i komercyjnym.  

Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2017 roku o godzinie 14.00 w sali A-1-03 Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 


Konferencja poświęcona będzie tematyce sztucznej inteligencji ujętej w trzech kontekstach: technologii, zastosowań biznesowych oraz wpływu na szeroko rozumiane społeczeństwo.


GoC@FAIS’17 składać się będzie z trzech głównych bloków tematycznych:

 • I Blok Tech: poświęcony naukowemu wprowadzeniu do tematu współczesnych technologii sztucznej inteligencji. Zawierać będzie przegląd najnowszych osiągnięć w wybranych rodzinach technik uczenia maszynowego (np. reinforcement learning, wiodące rozwiązania w image recognition, GAN, NLP).
 • II Blok Biz: poświęcony przykładom kapitalizacji technologii uczenia maszynowego w biznesie. Przedstawione zostaną success story i wyzwania oraz "obietnice" (potencjał) wykorzystania AI
  w gospodarce. Prelegentami Bloku Biz będą przedstawiciele najnowocześniejszych startupów i firm opartych o technologie AI/ML.
 • III Blok Soc: poświęcony studium wpływu treści bloków I i II en large na społeczeństwo. Przedstawione zostaną wyzwania, zagrożenia i szanse wynikające z automatyzacji na rynku pracy
  i szerzej w społeczeństwie (vide automatyzacja prawa, rekrutacji, medycyny, ryzyka dla jednostki
  w świecie zarządzanym przez AI). Przedstawiony zostanie tu realistyczny punkt widzenia humanistów,
  w tym socjologów i prawników.

Powyższy schemat przedstawia trzy skale czasowe rewolucji AI: od bardzo szybkich zmian w sercu nauki (dynamika dni, tygodni, tempa, w którym pojawiają się nowe idee i przełomy w badaniach), poprzez skalę pośrednią kapitalizacji na wybranych osiągnięciach AI, aż po skalę lat lub dekad, w których dojdzie do potencjalnych transformacji społeczeństw.
Elementami ambientowymi trzech bloków są:
1. Wystawa sztuki generowanej przez algorytmy sztucznej inteligencji (obrazy, muzyka, wideo, teksy
i poezja generowane autonomicznie).
2. Networking i recepcja jako miękka forma panelu dyskusyjnego - wymiana myśli a posteriori.


Zapraszamy na stronę internetową wydarzenia.


Garaż Złożoności to makerspece działający na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tworzy go grupa studentów, doktorantów i pracowników zarówno Wydziału FAIS, jak i zaprzyjaźnionych Wydziałów Chemii UJ i CMUJ, których pasjonuje realizowanie swoich niestandardowych, wymarzonych projektów - projektów jak najbardziej naukowych, interdyscyplinarnych, jednoczących kilka dziedzin nauki.
www.complexitygarage.com
www.facebook.com/garageofcomplexity
https://www.youtube.com/watch?v=rkL_OdZzmH8

 

Published Date: 07.12.2017
Published by: Karolina Mazur